Продавець AgroSpray розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
+380 (66) 646-61-55
+380 (63) 306-60-12
+380 (68) 464-43-14
вул. Пасічна 160, офіс 305, Львів, Україна
Якісні запчастини для садових і польових обприскувачів
Залишити відгук

Листове (позакореневе) підживлення: особливості, важливість, реалізація

Листове (позакореневе) підживлення: особливості, важливість, реалізація

Практика доводить, що покладатися лише на невичерпний ресурс родючості ґрунту для одержання багатого врожаю – неправильна стратегія. Часто доступ поживних речовин із ґрунту до с/г або садової культури блокується, допоможе тільки позакореневе підживлення. Препарати наносяться безпосередньо на листя рослини, поживні речовини всмоктуються швидше.

Передумов для застосування цього методу обробки багато:

  • біологічні - мікробіологічна активність ґрунту не сприяє швидкому транспортуванню добрив до коріння;
  • фізико-хімічні - pH, тип ґрунту блокує швидку подачу робочого складу у незмінному вигляді, змінює його властивості;
  • екологічні - вологість, температура повітря сприяє швидкому випаровуванню дрібнодисперсних складів, вимиванню частини добрив з ґрунту тощо.

Значення листового підживлення

Здійснюється підживлення по листку кожної культури у різний період. Для одних рослин актуально під час вегетації, розвитку листя або пишного цвітіння, для інших – у момент репродуктивної активності (формування плодів, насіння тощо). Здебільшого такий метод внесення поживних речовин застосовується кілька разів на різних стадіях розвитку рослини.

Позакореневе підживлення має беззаперечні переваги:

  • виключає іммобілізацію (застій) поживних речовин у ґрунті;
  • універсальність - при суцільному посіві, звужених або широких міжряддях (можна відкалібрувати обприскувач на відповідні параметри) на будь-якому ґрунті (пересушеному, холодному, засоленому і навіть затопленому). Пшениця, картопля, кукурудза або баштанні культури – на будь-якому посіві ефективність гарантована;
  • сприяє рівномірному впливу на всю площу посіву без переливу/дефіциту добрива на конкретну ділянку;
  • сприяє управлінню процесом формування врожаю (підживлення у потрібну фазу розвитку, контроль поживних речовин, аграрій сам визначає, коли яку речовину потрібно розпорошувати);
  • пряма дія на посіви. Листя і стебла сприяють швидшому осмосу добрив навіть в ослаблені рослини, ніж кореневе всмоктування.

Комплексний вплив

Помилково вважати, що позакореневе підживлення рослин – це єдино правильний варіант внесення добрив. Це лише ефективний спосіб застосування важливих складів, коли закладення в ґрунт їх є малоефективним або неможливим. Її варто розглядати як форму підвищення якості осмосу поживних речовин в окремо взятий період вегетації.

В ідеалі, коли підживлення по листі доповнює звичайні методи ґрунтового внесення добрива та поєднується з ним у злагоджену систему комплексного впливу на культурну рослину. У такий спосіб посилюється його стійкість до складнощів погоди (посухостійкість, морозостійкість), виробляється імунітет проти грибкових, бактеріальних захворювань. Все залежить від препаратів, що наносяться на рослину. Вони можуть відразу проникати в структуру листя внаслідок внутрішньотканинної вологи (без попереднього зовнішнього розчинення) або зберігатися на поверхні для повторного розчинення (сухий залишок змішується, наприклад, з росою).листове підживлення

Здійснюється листове підживлення за допомогою якісних розпилювачів у системі обприскування. Це неоціненний спосіб реанімувати ослаблені рослини, доставити корисний компонент при уповільненому обміні речовин. Але вплив має бути дозованим, щоб ще більше не нашкодити рослині, не обпекти її.

Типи добрив

Важливо, щоб препарат був водорозчинним, легко змішувався в робочий склад, міг перетворюватися на краплі потрібного розміру. Виробники чітко вказують на експлуатаційні характеристики препаратів, рекомендовані норми витрати. Головним параметром виступає розчинність добрива для позакореневого підживлення рослин за певних температурних показників. Наведемо приклад найпопулярніших речовин:

  • монокалійфосфат – 110-340 г/л при температурі 5-40°C;
  • карбамід (сечовина) – 780-1200 г/л, 5-25°C;
  • сульфат магнію (сірка та магній) - 700, температура до 20°C;
  • сульфат амонію – 710-750 г/л, 5-20 °C.

Зовнішній вигляд с/г культур покаже, якого мікроелемента недостатньо. Під певні умови підбирається відповідний препарат. Наприклад, про дефіцит сірки говорить тонкість стебел, блідо-зелене забарвлення рослини, про недостатність азоту - тонкі, слабкі пагони, листя, пригнічений ріст, слабке кущіння, фосфор потрібен, якщо опадає листя, у темно-зелених, тьмяних прожилках, черешках і колосках, з'являються пурпурні, фіолетові відтінки тощо.

Кожне листове добриво вимагає особливого налаштування обприскувача, вибору форсунок з оптимальним куполом розпилу, дисперсністю крапель. Підшукати обладнання для будь-яких систем зрошення та підживлення легко в інтернет-магазині AgroSpray. Продукція найкращих виробників за оптимальною ціною. Доставка замовлень по Львову, у Київ, Бровари, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Запоріжжя та більш віддалені регіони України.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner