Продавець AgroSpray розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
+380 (66) 646-61-55
+380 (63) 306-60-12
+380 (68) 464-43-14
вул. Пасічна 160, офіс 305, Львів, Україна
Якісні запчастини для садових і польових обприскувачів
Залишити відгук

Пристрій насоса обприскувача

Пристрій насоса обприскувача

Спочатку склад потрібно закачати в бак, забезпечити підтримання потрібної концентрації постійним перемішуванням, потім перенаправити в нагнітальну систему розпилювачів. Ці функції виконує насос садового або польового обприскувача. Пристрій насоса обприскувача різне для шестерних, відцентрових, плунжерних, мембранних типів.

Принцип роботи насосів

Агрегати нагнітання рідини відрізняються основними робочими органами. У відцентрових пристроях це колесо, плунжерних - ротор або поршень, в мембранних - гнучка пластина-діафрагма. При переміщенні цих елементів усередині порожнистого корпусу створюється перепад тиску, закачується рідина з/до накопичувального бака.

Щоб точно зрозуміти, як працює насос, потрібно для початку розібратися, як влаштований обприскувач. Його складальні вузли, закріплені на рамі - ємність для підготовленого робочого складу, гідравлічна мішалка, насос, запобіжні та редукційні клапани, розводка трубок розпилювачів і самі форсунки.

З резервуара рідина засмоктується насосом, через фільтр потрапляє в систему розподілу і на штангу до распылителям. У польових умовах насос також може служити для заправки бака. Пристрій обприскувача в такому випадку входить ежектор:

  • кран нагнітального контуру закривається, а кран ежектора відкривається;
  • тиск у системі за допомогою редукційного клапана встановлюється на рівні 1,8-2,0 МПа;
  • робоче середовище почне зворотний рух - з фільтра в насос і тонкий шланг ежектора через редукционно-запобіжний клапан;
  • ежектор почне засмоктувати рідину і заповнювати резервуар;
  • кран відключають, регулюють насос на потрібний робочий тиск, відкривають подачу рідини в контур розпилення.

Яким би не було пристрій насоса садового обприскувача, агрегат сприяє підтримці потрібної концентрації робочих розчинів. З нагнітальній магістралі насоса рідина потрапляє на насадку гідравлічної мішалки, розташованої в баку. Таким чином, вміст перемішується, не дає взвесям залишатися на дні, сприяє їх рівномірному розподілу в підготовленому складі.

Особливості обслуговування насосів

Обприскування - процес сезонний. Незалежно від того, як влаштований насос для обприскувача на трактор, він вимагає своєчасної заміни расходников і правильної підготовки до зимівлі («консервації»). Для дбайливого зберігання потрібно виконати кілька дій:

  • промити систему (бажано це робити після кожного процесу зміни робочих складів);
  • запустити насос в звичайному режимі до моменту, поки з форсунок перестане текти рідина;
  • видалити воду з приймального фільтра, шлангів паркану, від'єднати подаючий і відвідний контур;
  • ще раз короткостроково запустити насос;
  • продути стисненим повітрям.

пристрій насоса обприскувачаБагато виробників рекомендують знімати на зиму насос і зберігати сухим в теплому місці. На вхід/вихід встановлюються заглушки, порожнини агрегату потрібно повністю заповнити маслом з додаванням інгібітору корозії (АКОР-1).

В нерозбірних системах (наприклад, причіпні обприскувачі) штатний насос потрібен для зливу води і закачування антифризу. Передбачте більш високу концентрацію останнього складу, щоб при контакті з залишками води він зберіг заявлені властивості морозостійкості.

Перед зимовим зберіганням обприскувача завжди треба міняти масло в насосі, перевіряти необхідність заміни зношених компонентів (мембран, ущільнювачів тощо). Конкретний пристрій насоса обприскувача вимагає особливого техобслуговування. У шестеренних насосів знос тертьових деталей (шестерні, прилеглі пластини) з-за чого падає тиск, втрата герметичності через зношеність ущільнювальних манжет, пошкодження підшипників. Рішення - видалення регулювальних прокладок, заміна ущільнювачів, регулярна змащення підшипників.

У відцентрових агрегатів зношення ущільнювального валу, руйнування підшипників. Несправності взаємопов'язані: вал може пошкодитися через биття при зношених підшипниках, а останні руйнуються, якщо ущільнювальний контур пропускає хімікати, не забезпечує герметичність системи. Вихід - своєчасна змащення рухомих механізмів, контроль герметичності ущільнень. Для мембранних і поршневих обслуговування теж полягає у своєчасній заміні картриджів, зношених деталей, ретельної ревізії структурних вузлів.

Купівля насосів для обприскувача

В Україні знайти необхідні запчастини і розхідники для обслуговування польовий і садової техніки легко в нашому інтернет-магазині AgroSpray. Насоси та комплектуючі, вентилятори, запчастини бака, будь-які види розпилювачів обприскувачів в каталозі краща продукція від вітчизняних та зарубіжних виробників.

Ми готові до разових і гуртових поставок товару. Доставка замовлень в Київ, Львів, Хмельницький, Житомир, Вінницю, Тернопіль, Луцьк та інші регіони України.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner