Продавець AgroSpray розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
+380 (66) 646-61-55
+380 (63) 306-60-12
+380 (68) 464-43-14
вул. Пасічна 160, офіс 305, Львів, Україна
Якісні запчастини для садових і польових обприскувачів
Залишити відгук

Чим обробити дерева на зиму

Чим обробити дерева на зиму

Правильна підготовка саду до зимівлі – головний фактор успішного збереження молодняку, закладки багатого майбутнього плодоношення. Обробка дерев на зиму передбачає комплекс заходів по профілактиці і боротьбі з уже наявними захворюваннями і шкідниками. Причому не тільки на штамбах і гілках рослин, але і в прикореневій зоні.

Основні етапи підготовки саду:

  • профілактичні заходи;
  • обприскування пестицидами (інсектицидами від комах, фунгіцидами від грибкових уражень, внесення добрив);
  • зволоження ґрунту після перекопки.

Профілактичні заходи по обробці саду восени

У жовтні-листопаді, коли листя вже опало, важливо прибрати їх і висохлі, гнилі плоди від дерев. Саме в них зберігається патогенна мікрофлора, яка згодом може призвести до поразки і загибелі рослин.

Обробка саду на зиму починається з детального огляду кожного дерева на предмет пошкоджень. Потрібно зняти ловчі пояси, встановлені навесні (профілактика поширення садових шкідників, адже туди забираються довгоносики, гусениці плодожерки).

З приходом холодів комахи проникають під кору рослин, у стовбурову грунт для зимівлі. Хорошою профілактикою буде очищення дерев від старої кори, лишайників, мохів. Рани, тріщини, пошкодження кори варто обробити садовим варом. Крону дерев і кущів обприскати розчином карбаміду (сечовини) в якості профілактики від плямистостей та парші. Також провести обприскування всього штамба і гілок залізним купоросом (профілактика утворення грибка).

Як обробити дерева на зиму, щоб уберегти їх від гризунів? Побілка саду – процес не тільки для підвищення естетичності, але і для захисту молодих рослин. Білий колір протистоїть сонячних опіків і деформації кори (будь-яка рана – це дорога для інфекцій), а спеціальна фарба створить надійний бар'єр на шляху гризунів (зайців, мишей).

Чим обприскувати сад взимку

Щоб у наступному сезоні шкідники не знищили більшу частину врожаю, важливо подбати про боротьбу з комахами восени. У цей період сад просто кишить шкідниками. Обробка плодових дерев на зиму зосереджена саме на застосування інсектицидних засобів. Важливо не дати шансу на комфортну зимівлю шкідливих комах і їх личинок.

Сучасні виробники пропонують безліч препаратів, ніж обприскати дерева на зиму. При виборі враховуйте:

  • рекомендації щодо температури застосування. Одні працюють при +10℃, деякі справляються і при +5℃;
  • важливо проводити обприскування за повністю опалому листі. У цей період бруньки рослин повністю закриваються в готовності до настання морозів, кора потовщується. Навіть концентровані розчини не принесуть шкоди дереву;
  • тип ураження. Якщо в саду не було проблем, для профілактики можна використовувати слабкий розчин карбаміду (200г/10л). При ураженні борошнистою росою, попелиць, паршею, медяницей знадобиться концентрований склад (від 500г/10л). Карбамід одночасно служить і інсектицидом, і фунгіцидом – спалює личинки, яйця шкідників, спори інфекцій, грибів. Такі ж пропорції варто дотримуватися при використанні залізного купоросу. Гарним фунгіцидом є мідний купорос (300г/10л);
  • обприскування дерев на зиму варто проводити ретельно, змочувати чагарники і дерева повністю. Перераховані препарати – склади контактної дії. Вони виконують завдання при прямому попаданні на личинки, яйця, суперечки.

Навіть невелика ділянка кори, залишившись необробленим, може прихистити на зимівлю шкідливих комах. Важливо проводити обприскування так, щоб препарати проникали в дрібні тріщини і пори кори. Для цього робочий розчин треба перетворити в дрібнодисперсний туман. Тільки якісно обладнані обприскувачі здатні на це.

Зволоження ґрунту

Патогенная микрофлора поражает сад с разных сторон. В приствольной зоне также зимуют насекомые. Решение, чем обработать деревья на зиму, обязательно касается и воздействий на почву. Чтобы рабочие растворы концентрировались в нужной зоне, грунт должен быть насыщен влагой, оптимальной впитывающей способности. Стоит перекопать почву на 15-20 см в радиусе проекции кроны, внести фосфорные и калийные удобрения. Например, под взрослые груши, яблони это 200г сульфата калия и 300г суперфосфата. Вылить 4-5 ведер воды. Так повысится зимостойкость растений.

Полив обязателен, как и обработка деревьев на зиму, ведь он защищает корни от поражений и промерзания. Зимой испарение влаги из коры тоже происходит, хоть и медленней. Осеннее щедрое восполнение влаги будет профилактикой ее дефицита в морозные дни.

Запчасти на опрыскиватель в AgroSpray

Обработка фруктовых деревьев на зиму будет простым и понятным мероприятием с качественной техникой опрыскивания. Подготовить сад к зимовке поможет наш интернет-магазин. Здесь вы найдете все необходимые комплектующие к садовым и полевым опрыскивателям. 

Доставка запчастей в Киев, Львов, Хмельницкий, Житомир, Винницу, Тернополь, Луцк.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner