Види обприскувачів польових
Для внесення пестицидів різного призначення, рідкого добрива на с/г угіддях використовується спеціальна техніка – польовий обприскувач. Він адаптується до певних умов експлуатації, оброблюваних культур шляхом перекалібрування, комплектації системами розпилення певної геометрії. Розберемо основні види обприскувачів польових.
Класифікація за конструктивними особливостями
Застосування с/г агрегатів сприяє рівномірному внесенню засобів захисту, живлення після обробітку ґрунту і в період вегетації рослин. По конструкції
польові обприскувачі – це пристрої з баком для робочого складу, насос для циркуляції підготовленої рідини і штангою з підведеними шлангами, форсунками для її розподілу.
Види обприскувачів польових:
- Навісні. Встановлюються на спеціальні конструкції трактора за рахунок триточкового навішування. Компактні, менш продуктивні і з меншою шириною захвату, ніж інші групи.
- Причіпні. Агрегати на власному шасі застосовуються в зв'язці з трактором. Саме від нього вони отримують хід, силу для роботи насоса, перекачивающего робочий склад з бака.
- Самохідні. Це повноцінні машини, які пересуваються і виконують команди оператора автономно. Власне шасі, двигун та інші необхідні пристрої відразу йдуть в комплектації.
Переваги застосування обприскувачів конкретної групи
Найбільш продуктивними вважаються самохідні (самоврядні) агрегати. Але це відбивається на їх високої вартості. Актуальна техніка для удобрення та обробки полів значній площі (від 1 тис га/день). Застосування не обмежена тільки внесенням рідких пестицидів, адже техніка працює і з гранульованими мінеральними добривами.
Обприскувач тракторний, навісна та причіпної доцільно використовувати для середніх і великих с/г угідь. Самим доступним за ціною буде навісний тип. Йому властива відносна компактність, маневреність, можливість захоплення ділянок для обробки 12-18 м. Комплектується баком а 400-800л.
Причіпний обприскувач обладнаний штангою на 12-26 м, баком 2-4 м3. Без додаткової заправки техніка може обробляти до 10 тис га землі. Універсальний обприскувач причіпний, адже можна будь трактор підібрати для роботи з ним. Тільки невеликий кліренс обмежує застосування техніки для обробки високорослих культур.
Тонкощі вибору
Який купити обприскувач (навісний, самохідний або причіпний), залежить від ключових моментів:
- оптимальний кліренс. На якій висоті буде штанга над посівами? Для соняшника, кукурудзи дорожній просвіт має бути 160-180 см;
- равномерность обработки растений;
- ширина захвата штанги за один проход;
- рабочее давление системы распыления;
- расход топлива;
- масштабы посевных территорий (под них подбирать объем бака). Для небольших полей техника с большим баком будет мало маневренной – потеря времени на разворотах;
- дополнительные опции (смеситель в резервуаре с рабочим составом, подсветка для работы в ночное время и пр.).
Вибір польового обприскувача обов'язково передбачає пошук техніки з якісною системою амортизації і автоматикою управління положення штанги над грунтом. Надмірно низька розпорошення призводить до пропусків частини рослин, сильно високу сприяє випаровуванню підготовлених сумішей. Необхідно чітко відкалібрувати обприскувач, підібрати надійні комплектуючі.
Де купити запчастини на обприскувач
Вне зависимости от типа техники распыления, в каждом устройстве есть контуры накопления, подачи, распространения рабочих составов. Здесь все узлы критично важны, поэтому неисправность одного влечет остановку работы всей системы. Эффективность и производительность опрыскивателя напрямую зависит от целостности бака, фильтров, насоса, регуляторов давления, форсунок.
Вы уже знаете, как выбрать полевой опрыскиватель, а где подобрать расходники и запчасти подскажет наш интернет-магазин AgroSpray. Мы поможем восстановить работоспособность техники, а также усовершенствовать ее, добавив производительности. В каталоге есть щелевые распылители для повышения эффективности работы с контактными инсектицидами, инжекторные форсунки для внесения системных препаратов. Штанги, крылья, рукава, регуляторы давления, насосы, накопительные емкости и их составляющие – все с доставкой в Киев, Львов, Хмельницкий, Житомир, Винницу, Тернополь, Луцк.
В AgroSpray можно получить детальную консультацию касательно целесообразности приобретения полевых опрыскивателей определенной группы. Квалифицированные специалисты подберут оптимальную комплектацию для новых систем или модернизации имеющихся штатных. И это в рамках оговоренного бюджета.
- Рядкове добриво – це метод внесення добрив у ґрунт у вузьких, безперервних смугах, паралельно до рядків культурних рослин.
- Підживлення добривами в посуху – це комплекс заходів, спрямованих на забезпечення рослин поживними речовинами для підтримки їхньої життєдіяльності та стійкості до стресу через нестачу вологи.