Продавець AgroSpray розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
+380 (66) 646-61-55
+380 (63) 306-60-12
+380 (68) 464-43-14
вул. Пасічна 160, офіс 305, Львів, Україна
Якісні запчастини для садових і польових обприскувачів
Залишити відгук

Ранньовесняна обробка саду: особливості, етапи проведення

Ранньовесняна обробка саду: особливості, етапи проведення

З приходом першого тепла у садівників починається головна боротьба з комахами: треба винищити перезимували особин і запобігти розширенню їх популяції. Обробка саду навесні – це запорука успішного врожаю у майбутньому та збереження насаджень, плодів неушкодженими.

Для чого потрібна обробка саду

  1. Усунути перезимували комах, їх личинки.
  2. Запобігти розмноженню шкідників і псування дерев, чагарників.
  3. Купірувати поширення збудників різних захворювань саду до прояву їх активності.

обробка саду навесніСвоєчасна обробка саду ранньою весною допомагає зберегти декоративність насаджень, підвищити врожайність фруктових дерев і чагарників, а також тримати під контролем популяцію шкідливих мікроорганізмів.

У промислових масштабах обприскування саду здійснюється багаторазово. Не дивно, що плоди на таких угіддях завжди ідеальні, без пошкодження комахами. Пам'ятайте, профілактика завжди простіше, ніж боротьба з шкідниками і патогенної мікрофлорою.

Весняна обробка саду припускає винищення різних сисних комах, які вражають листя, пагони, плодоніжки (попелиця, щитівка, павутинний кліщ тощо), гризуть (листовійки), профілактику захворювань рослин (грибкових, бактеріальних, вірусних).

Чим обприскувати сад навесні

Після зимівлі в плодоносних розвиваються грибкові хвороби, прокидаються залишилися в корі комахи і входять в активну фазу зростання їх личинки. Обприскування дерев, чагарників націлене на перекриття доступу кисню до стовбура. Застосовуються фунгіциди (феноксикарб, Фазис). Знищуються яйця, лялечки комах, спори грибів.

Ранньовесняна обробка саду передбачає проведення 4 етапів, кожний з яких ми розглянемо далі. Хотілося б більше уваги приділити не препаратів, а інструментам, ніж обприскувати сад. Мова про надійні обприскувачі з необхідним куполом розбризкування робочих сумішей.

В Україні всі необхідні комплектуючі до садових і польових систем розпилення хімікатів знайдете в нашому інтернет-магазині AgroSpray. Доставка запчастин до обприскувачів в Київ, Львів, Хмельницький, Житомир, Вінницю, Тернопіль, Луцьк та інші регіони України. Якщо хочете провести ефективну обробку саду, рівномірно внести препарати, дотримуючись рекомендації та норми, користуйтеся перевіреним, надійним обладнанням.

Етапи обробки саду ранньою весною

Перша обробка саду навесні проводиться при середньодобовій температурі +4-5 °С. Але за один раз позбутися всіх шкідників і хвороб не вдасться, адже у кожного з них свій період активності. На розвиток патогенних мікроорганізмів впливає також погода. Логічно зіставити етапи обробки з фазами розвитку рослин:весняна обробка саду

  1. До набухання/розпускання бруньок. Це профілактичний захід боротьби з перезимовавшими шкідниками, їх личинками, грибковими інфекціями (паршею, моніліозом, гниття). Використовується залізний купорос, Бордоська суміш 3%, карбамід тощо
  2. По зеленому конусу (нирка вже набрякли, лопнула, але ще не випустила листочок). Це перша обробка саду, націлена на захист від цвітоїдів. Застосовуються інсектициди оптимальної концентрації, щоб не нашкодити молодим распускающимся нирках (Актара, Децис Профі, Биотлин, Іскра), ловчі пояси, клейові приманки.
  3. До розкриття бутонів. Бруньки вже висунулися, але ще не розкрилися до кінця. У цей період дошкуляють хвороби – борошниста роса, парша, т. д. Потрібно обприскування фунгіцидами (Скор, Оксихом, Бордоська суміш, але концентрацією 1%). У різних рослин свої терміни розкриття бутонів, тому цей етап проводиться індивідуально для кожної групи насаджень саду.
  4. Після цвітіння. Активність шкідників не закінчується, тому час від часу варто проводити профілактичне обприскування, зміцнювати імунітет і стійкість плодоносних рослин.

Обробка від шкідників навесні

Пам'ятайте, чим міцніше корінь дерева або чагарнику, тим здоровіше буде крона і більше стійкості перед зовнішніми впливами. Комахи вражають не тільки видиму частину рослини, але і пристовбурні зони, кореневу систему. Регулярно підливайте інсектициди, щоб виключити ризики поїдання молодих відростків коренів.

Інсектицидна обробка дерев ранньою весною передбачає використання таких препаратів: Доктор Фолі, Актара, Биотлин, Командор, Децис Профі, Карбофос, Інта-Вир, Бітоксибацилін та ін.

Секрети успішності обприскування:

  • дотримання норм концентрації препаратів. Чітко дотримуйтесь інструкції, щоб не обпалити листя і тканини рослин;
  • проводьте обробку зверху вниз (гілки крони, штамб, пристовбурні кола);
  • приготовані розчини використовуйте відразу;
  • дотримуйтесь норми виливу. З надійним обприскувачем і набором форсунок легко добитися потрібного характеру розпилення робочих складів. З надійним обладнанням перша обробка саду після зими і всі наступні будуть ефективними і безпечними для плодоносних культур.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner