Продавець AgroSpray розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
+380 (66) 646-61-55
+380 (63) 306-60-12
+380 (98) 741-97-39
вул. Пасічна 160, офіс 305, Львів, Україна
Якісні запчастини для садових і польових обприскувачів
Залишити відгукНаявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

Навіщо потрібна таблиця форсунок обприскувача

Навіщо потрібна таблиця форсунок обприскувача

Обприскування с/х і садових культур пестицидами різного призначення – обов'язковий етап їх збереження від комах, хвороб, дієвий спосіб підвищення урожайності за рахунок внесення добрив. Підібрати оптимальні параметри роботи обладнання, дотриматися норми виливу, характер обробки допоможе таблиця форсунок обприскувача. Так буде легше контролювати витрату робочих складів, підбирати швидкість руху техніки для максимально ефективної та оперативної обробки підпорядкованих територій.

Що означає колір форсунок

Більшість американських і європейських виробників аксесуарів і комплектуючих для садових і польових обприскувачів використовують колірну маркіровку розпилювачів. Вона вказує на пропускну здатність форсунки. Маркування за номером і за кольором спрощує вибір відповідного аксесуара при заміні штатної.

Розпилювачі відрізняються за формою, розмірами краплі, допустимим тиском робочої рідини, її витратою. Саме останнім відповідає критеріям колірна маркування. Коротка таблиця розпилювачів (колір/об'ємна витрата л/хв при фіксованому тиску в 3 атм):

 • 01 – 0,39 – помаранчеві форсунки;
 • 02 – 0,8 – жовті;
 • 03 – 1,19 – синій;
 • 04 -1,58 – червоний;
 • 05 – 1,97– коричневий;
 • 06 – 2,36 – сірий тощо

таблиця розпилювачів на обприскувачТаблиця виливу розпилювачів допоможе підібрати оптимальний набір аксесуарів для створення системи обприскування потрібної продуктивності. На одну штангу обладнання потрібно встановлювати форсунки однакового номери, на заміну штатним шукати таку ж за кольором.

Колористика стала способом уніфікувати деталі обприскувача і не заплутатися в різноманітті пропозицій різних брендів. Наприклад, цим умовам відповідають всі розпилювачі РОса. Таблиця за стандартом ISO (тиск 3 атм):

 • 01 (помаранчевий) витрата 0,4 л (фірмова маркування Р. 03.0.4);
 • 015 (зелений) витрати 0,6 л (фірмова маркування Р. 03.0.6);
 • 03 (синій) витрата 1,2 л (фірмова маркування Р. 03.1.2);
 • 05 (коричневий) витрати 2 л (фірмова маркування Р. 03.2.0).

Потрібен сертифікат на розпилювач

Коефіцієнт варіації витрати розпилювачів згідно з нормами ЄС не повинен перевищувати 10% від заявленої пропускної здатності. Таблиця форсунок обприскувача створена для сертифікованих товарів, які відповідають цим нормам.

Для продажу в країнах ЄС, зокрема в Німеччині, допустимі тільки форсунки зі списку «Tabelle der JKI anerkannten Pflanzenschutzdüsen». Сюди входять аксесуари виробництва TeeJet, Wilger, Agrotop, Hypro, Hardi, Lechler, Agroplast, Agrifac.

Не варто довіряти неперевіреним виробникам, продукції яких немає у цьому списку. Швидше за все вже на момент їх виробництва форсунки не зможуть відповідати головній вимозі і коефіцієнт варіації витрат точно перевищить 10%.

Стан розпилювачів під час роботи з робочими сумішами різної в'язкості і включеннями абразивів мінливе – змінюється геометрія каналу форсунки. Більше розмір, змінений факел поширення рідини. Важливо регулярно моніторити стан розпилювачів.

Підбір форсунок

Під час польових робіт необережність, удар штанги про грунт може призвести до поломки системи розподілу робочого складу. Таблиця розпилювачів на обприскувач спрощує процес пошуку заміни пошкодженої штатної деталі. Причиною для ремонту буде також збільшення витрати більш ніж на 10%. На штанзі потрібно замінити всі форсунки, якщо дві з них поспіль демонструють відхилення від норми витрати.

Також аксесуари по центру штанги завжди зношуються швидше, адже тут тиск вищий, тому в них пропускна здатність збільшується швидше, ніж у крайніх.

Таблица распылителей-форсунок показывает ключевые параметры выбора под планируемые нормы внесения пестицидов. Если нормы вылива увеличиваются, нужно просто подобрать форсунки другой конфигурации, а не повышать давление в опрыскивателе выше допустимого. Например, нам нужно внести 190 л пестицидов на 1 га опрыскивателем со стандартным давлением 3 атм и штангой 20 м, где установлены 40 форсунок. Несложный расчет:

 • форсунки 04 (красные)
 • пропускная способность одной – 1,58 л/мин;
 • за минуту штанга с 40 распылителями выливает 63,2 л;
 • проехав 500 м будет обработано 1 га поля. 

таблица форсунок опрыскивателя

То есть, за 3 минуты можно обработать 1 га со скоростью 10 км/ч, распылители при этом польют 189,6л. Совсем немного подняв давление мы получаем нужные 190 л.

Запчасти на опрыскиватель в Украине

Вам точно в наш интернет-магазин AgroSpray, если хотите купить надежные форсунки опрыскивателя. Таблица общепринятой маркировки подходит для всех предложенных распылителей, ведь мы реализуем только сертифицированные товары известных брендов. 

В нашем каталоге вы найдете все необходимые комплектующие к опрыскивателям зарубежного и отечественного производства (Annovi Reverberi, Agroplast, Comet, Hypro, Bertollini, Львовсельмаш). Доставка заказов в Киев, Львов, Хмельницкий, Житомир, Винницу, Тернополь, Луцк.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner