Продавець AgroSpray розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
+380 (66) 646-61-55
+380 (63) 306-60-12
+380 (68) 464-43-14
вул. Пасічна 160, офіс 305, Львів, Україна
Якісні запчастини для садових і польових обприскувачів
Залишити відгук

Чи зможуть агро дрони замінити звичні обприскувачі: детально про особливості

Чи зможуть агро дрони замінити звичні обприскувачі: детально про особливості

Аграрний бізнес буде успішним лише за умови своєчасного внесення пестицидів на територіях вирощування культур. Боротьба з бур'янами, шкідниками, хворобами, підживлення, внесення добрив – фундамент для майбутнього врожаю. Сьогодні на допомогу аграріям прийшло ноу-хау – дрон обприскувач. Безпілотний літальний апарат допомагає проводити безпосереднє розпорошення робочих рідин з неба.

Що таке агродрон

Якщо коротко, це квадрокоптер, який використовується для с/г цілей. Високотехнологічне пристрій оснащений гвинтами (від 4-х шт), які обертаються в різних напрямках. Одна частина гвинтів взаємно компенсує потік повітря від обертання інших, що дозволяє апарату рівне підніматися вгору і триматися на заданій висоті. Працює від акумулятора, ємність якого визначає час роботи пристрою без підзарядки.

Квадрокоптер для обприскування полів додатково оснащений ємністю для робочого розчину, системою її розподілу, форсунками-розпилювачами. Технічні можливості обладнання залежать від комплектації:

  • акселерометр для контролю кута нахилу і утримання рівного положення;
  • ультразвукові та сенсорні датчики для огинання перешкод під час руху;
  • бародатчик для «зависання» дрона на потрібній висоті;
  • автопілот для безпілотного автоматичного польоту по заданому маршруту без участі оператора.

дрон обприскувачЯк працюють агродроны

Їх особливість – здатність підніматися на задану висоту і переміщатися по потрібній траєкторії. Ми розібралися, що таке агро дрони по конструкції. Тепер час зрозуміти принцип роботи. Привести в дію апарат дозволяє акумулятор або бензиновий двигун. Тип харчування впливає на вагу і безпеку пристрою.

Електричні моделі більш функціональні, але вимагають постійної зарядки. Краще купувати запасні батареї, щоб експлуатувати дрон безперервно (одна заряджається, другий акумулятор витрачається).

Бензиновий коптер більш важкий по вазі, тому легко протистоїть поривів вітру, відрізняється тривалістю роботи. Але при зіткненні з перешкодами і падінні на землю може загорітися.

Комбіноване рішення – безпілотний мультикоптер з генератором потужністю до 2кВт. Він оснащений двигуном внутрішнього згоряння, а в якості альтернативного джерела живлення може бути акумулятор.

Сфера застосування

Назначение агродронов зависит от их комплектации и эксплуатационных характеристик. Управление осуществляется через пульт ДУ или со смартфона, планшета. Если есть камера, оборудование легко использовать для мониторинга текущей ситуации на полях, оснащенные распылителями и баками – для опрыскивания с/х культур. Итак, для чего нужен агро дрон?

  1. Сбор информации. Состояние поля, наличие сорняков, пересушенных или скошенных участков – фермер дистанционно осматривает свое поле, подбирает оптимальные методы ухода, экономя время. Это и защита от хищений, охрана.
  2. Внесение чего-либо: семян, мелких насекомых трихограмм) для борьбы с паразитами. Устройство может поднять до 25 кг груза в воздух.
  3. Опрыскивание. Удобрение, обработка гербицидами, фунгицидами, инсектицидами. И все это вне зависимости от погоды (не нужно ждать высыхания почвы), без колеи от колес, без вытаптывания выращиваемой культуры. Сейчас очень выгодно использовать дрон для опрыскивания полей локально – как только выявлен очаг поражения вредителями, легче направить туда беспилотник, а не заправлять прицепной опрыскиватель для обработки небольшого участка.
  4. Полив. Заменить полностью систему ирригации эти устройства в ближайшем будущем не смогут, ведь модели для этих задач довольно габаритны и не могут поднять много воды (нужна постоянная дозаправка). Но как вспомогательный источник информации дрон-опрыскиватель – лучший помощник. Модель с тепловизором поможет оптимизировать полив, определить переувлажненные места, а где влаги недостаточно

квадрокоптер для опрыскивания полейДроны для опрыскивания полей сегодня активно применяются на относительно небольших участках, где нецелесообразно заправлять самоходные и прицепные опрыскиватели. Но технологии активно развиваются и со временем роботизированная техника может полностью заменить участь человека. 

Возможности дронов

Самыми востребованными функции квадрокоптеров аграрного назначения на сегодня – аэрофотосъемка, видеосъемка, моделирование 3D, тепловизионная съемка и сканирование лазером для изучения местности. Измерить площадь поля, найти поврежденные участки – все это возможно дистанционно без выезда в поле. 

В перспективе своего развития опрыскивание полей дронами будет более выгодным и удобным. Для с/х беспилотников нет недосягаемых мест, они маневрируют между деревьями в садах и в виноградниках. При этом сами возвращаются на место дозаправки. Будущее аграрного сектора за ними!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner