Продавець AgroSpray розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
+380 (66) 646-61-55
+380 (63) 306-60-12
+380 (68) 464-43-14
вул. Пасічна 160, офіс 305, Львів, Україна
Якісні запчастини для садових і польових обприскувачів
Залишити відгук

Як діють пестициди: ефект, вплив на людину

Як діють пестициди: ефект, вплив на людину

Аграрне справа пов'язане з цілим комплексом робіт з вирощування, підживлення культивованих рослин, боротьби з шкідливими організмами різної природи (грибами, вірусами, комахами). Контролювати зростання потрібних культур, боротися з бур'янами, знищувати збудників хвороб і шкідників, для чого потрібні пестициди.

Що таке пестициди

У цю категорію речовин відносяться всі отрути і склади, спрямовані на:

 • уповільнення біологічних реакцій (інгібітори росту);
 • боротьбу з хворобами (антибіотики);
 • збереження продуктів (консерванти);
 • знищення бур'янів (гербіциди);
 • усунення комах (інсектициди);
 • придушення муколітичних поразок (фунгіциди);
 • винищення теплокровних тварин, наприклад, гризунів (зооциди, родентициди) і т. д.

що таке пестицидиХімічні речовини захисту рослин на полях, у сховищах, в магазинах – ось, що таке пестициди. Отрутохімікати являють собою суміш біологічних і синтетичних компонентів для обробки рослин та ґрунту. Сучасні технології дозволяють створювати склади з безпечних компонентів. Але все ж застосування пестицидів повинне бути виправданим, дозованим, щоб не було негативного впливу на диких птахів, корисних комах і тварин.

Коли необхідно використання

У розвинених країнах обробка пестицидами полів регламентується відповідним законодавством. Тільки сертифіковані препарати, ефективність яких перекриває шкоди. Залишкова кількість складів у грунті і грунтових водах, гігієна праці, мінімізація шкоди для корисних комах (наприклад, в період запилення бджолами заборонено застосування хімпрепаратів) – все це прописується в законах.

Які фактори варто врахувати, щоб обробка полів пестицидами була ефективною?

 • якість складу;
 • оптимальний спосіб внесення;
 • коректні терміни застосування;
 • вибір рецептур під особливості біології бур'янів, хвороб або шкідників;
 • сприятливі умови введення (температура, вологість, опади).

пестициди для боротьби з бур'янамиКожен пестицид вноситься на певних фазах обробітку грунту або розвитку/росту культурних рослин. Гербіциди системної або направленої дії від бур'янів рекомендовано використовувати на ранніх стадіях розвитку бур'янів (фаза молодий розетки багаторічників, до 4 аркушів у однолетниках), грунтові і страхові діють тільки при певній температурі. Пізніше внесення знижує ефективність препаратів.

Інсектициди, як і пестициди для боротьби з бур'янами, застосовуються в певний період розвитку шкідливих організмів. Найбільш чутливими комахи будуть на ранніх стадіях росту (наприклад, боротьбу з жесткокрылыми варто почати до моменту появи здатності мігрувати).

Як правило, пестициди певного складу спрямовані на контроль конкретних організмів. При цьому нецільові об'єкти вони не здатні знищити. Фунгіциди варто застосовувати на ранніх етапах розвитку грибкового ураження або в якості профілактичних заходів. Якщо уже розвинений міцелій в тканинах рослини, спори активно поширюються, речовини вже не зможуть контролювати поразку.

Вплив пестицидів на організм людини

При чіткому дотриманні норм внесення, техніки безпеки при обробці, правильному використанні хімпрепаратів їх корисні властивості в рази перевищують негативні. Підвищується якість продукції, урожай буде врятований, але з іншого боку – речовин проникають у грунт, накопичуються і створюють небезпечні метаболіти в ґрунтових водах, поширюються далеко за межі зон обробки.

обробка пестицидамиОтрицательное влияние пестицидов на организм человека подтверждается их способностью накапливаться в готовых плодах обработанных растений. Если в рационе питания есть такие овощи и фрукты, в организме тоже накапливаются пестициды. Результат – снижение иммунитета, частые аллергии, диатез, эндокринные заболевания, нарушение репродуктивных функций и пр.

Только использование разрешенных препаратов, соблюдение норм и технологий внесения обеспечат высокую эффективность и минимизацию опасного воздействия на человека. Условие правильного применение – использование откалиброванных опрыскивателей.

Купити запчастини на обприскувачі

Висока ефективність, спрямована дія – ось чому фермери використовують пестициди. За рівномірність обробки довірених зон відповідає правильно налагоджена система розпилення хімпрепаратів. Форсунки з певним факелом розбризкування, регулятори тиску, насосне обладнання для безперервної подачі підготовленого складу – в обприскувачі немає вузлів другорядної важливості.

Подобрать комплектующие к прицепным и самоходным устройствам можно в нашем интернет-магазине AgroSpray. Мы подскажем, что относится к пестицидам, какие компоненты опрыскивателя подобрать под конкретный препарат, как сделать его внесение безопасным, равномерным для наиболее результативного эффекта, чтобы ваше агрохозяйство было прибыльным и экологичным. Доставка запчастей в Киев, Львов, Хмельницкий, Житомир, Винницу, Тернополь, Луцк.

Інші статті
 • Вибір правильних запчастин для обприскувачів
  Комплектуючі до обприскувача – це різні деталі та вузли, які забезпечують його безперебійну роботу. До таких комплектуючих належать насоси, форсунки, фільтри, шланги, манометри, клапани та інші елементи, які можуть вимагати заміни або оновлення в міру експлуатації пристрою. У цій статті детально розберемо, як вибрати запчастини для садового обприскувача.
 • Проблеми та їх вирішення при обробці полів хімічними речовинами
  Обробка полів хімією – це застосування різноманітних агрохімікатів (гербіциди, інсектициди та фунгіциди) для захисту рослин від шкідників, бур'янів та хвороб. Ці хімікати допомагають покращити врожайність та якість сільськогосподарських культур, але їхнє використання потребує ретельного контролю та дотримання заходів безпеки.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner