Коли і чим обприскувати виноград?
Прекрасна погода – не єдина причина багатого врожаю садових культур. Щоб ягоди наливалися соком, не перетворилися в муміфікований родзинки ще на кущах, важливо знати, коли проводиться обробка винограду. Навесні, влітку, восени або посезонно?
Коли обприскувати: весняна обробка
У кожного господаря свій унікальний виноградник. При цьому найбільш вразливими перед захворюваннями і бактеріями будуть солодкі європейські сорти. Шкідливі організми (гриби, шкідники) не просто погіршують смак ягід, а можуть призвести до повної загибелі врожаю і навіть лози. Потрібно заздалегідь знати, чим обприскувати виноградник, щоб попередити будь-які захворювання на ранніх стадіях. Профілактика завжди легше і простіше, ніж лікування і локалізація ураження.
Від чого проводять обприскування?
- від мілдью (грибковий збудник або несправжня борошниста роса);
- оїдіум (борошниста роса);
- антракноз;
- фузаріоз;
- різні види гнилі;
- плямистості.
Грибкові ураження з'являються на ягодах, суцвіттях, пагонах і навіть листі. Спори розносяться вітром на значні відстані, тому неможливо спрогнозувати, коли захворювання дійде до вашого виноградника. Збудниками багатьох захворювань є комахи – павутинний кліщ, попелиця, листовійка, филлоксер. Ріст молодих пагонів сповільнюється, листя пошкоджуються, в лози немає сил для вирощування якісного врожаю. Важливо знати, чим обприскувати виноград навесні, щоб своєчасно вжити профілактичні заходи.
Перша обробка після зимового сну – після відкриття кущів. Для різних регіонів України це період березня-квітня. Якщо заморозків не передбачається, лозу розкривають, закріплюють на шпалерах, профілактично обприскують від грибкових захворювань, усувають лишайники і мохи. Склад обробки – 3% мідний купорос+сечовина (300г/10 л води). Потрібно якісно обприскати сам кущ і прикореневу грунт.
Наступний етап – фаза 5-го аркуша (квітень-травень). Обробка фунгіцидами або універсальної бордоською сумішшю. Також можна додати вплив на прокинувшихся комах (карбофос). Друга обробка винограду навесні – профілактика грибкових уражень лози до моменту цвітіння і появи зав'язі. Не варто проводити її у фазі появи бутонів, адже сторонні запахи відлякують комах-запилювачів.
Обприскування влітку, восени
Як і перша обробка винограду навесні спрямована на попередження грибкових захворювань, наступні впливу на протязі всього сезону цвітіння, дозрівання ягід переслідують цю ж мету. Спори грибів у будь-який момент можуть осісти на лозу, листя і ягоди, на будь-якому етапі міцелій проникає в тканини рослини. Якщо температура повітря не опускається нижче 18℃ ефективними будуть сірковмісні препарати.
Составы, чем опрыскивать виноград перед цветением, не подходят для обработки в период созревания ягод. Чем ближе срок сбора урожая, тем меньше химии нужно использовать в садоводстве. Каждые 2 недели стоит проводить обработку насаждений раствором марганцовки (5г/10л воды), 50г жидкого мыла+10 капель йода на 10 л воды. Экологичный препарат – универсальный Фитоспорин-М.
Якщо обробка винограду навесні – запорука здоров'я кущів на новий сезон, то осіннє обприскування після збору врожаю вважається фундаментом для нормальної зимівлі і сили лози. Після обрізування лози, усунення старих опалого листя рекомендовано нанести на кущ 3% залізний чи мідний купорос.
Чим обприскувати
Весенняя обработка винограда, как и летом, осенью от вредителей и болезней проводится бордоской смесью и известным всем садоводам купоросом. Также есть множество современных фунгицидов контактного, системного и комбинированного действия. К контактным относится Роврайт, Омаль, бордосская смесь. Их эффективность напрямую зависит от равномерности нанесения на лозу, листья. Первый дождь смоет препарат, роса снижает результат действия.
Системные фунгициды – Ридомил Голд, Шавит, Акробат, Актофит и пр. Воздействуют на все ткани растения, но могут вызывать привыкание. Надо менять составы после каждой обработки.
Вне зависимости от периода, когда брызгать виноград, эффективность процедуры всегда зависит от качества применяемого оборудования. Только откалиброванный опрыскиватель с выверенным подбором форсунок поможет выдержать нормы внесения, равномерно распределить пестициды по лозе.
Подобрать запчасти на опрыскиватель предлагает наш интернет-магазин AgroSpray. Мы поможем вернуть работоспособность оборудования оперативно и недорого.Когда опрыскивать виноград нужно уже сейчас, а садовый опрыскиватель не обустроен нужными распылителями, когда шланги повреждены после неправильной консервации на зиму – мы быстро реагируем на все запросы пользователей, товар всегда в наличии. Доставка запчастей в Киев, Львов, Хмельницкий, Житомир, Винницу, Тернополь, Луцк.
- Рядкове добриво – це метод внесення добрив у ґрунт у вузьких, безперервних смугах, паралельно до рядків культурних рослин.
- Підживлення добривами в посуху – це комплекс заходів, спрямованих на забезпечення рослин поживними речовинами для підтримки їхньої життєдіяльності та стійкості до стресу через нестачу вологи.