Продавець AgroSpray розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
+380 (66) 646-61-55
+380 (63) 306-60-12
+380 (68) 464-43-14
вул. Пасічна 160, офіс 305, Львів, Україна
Якісні запчастини для садових і польових обприскувачів
Залишити відгук

Як доглядати за великою теплицею

Як доглядати за великою теплицею

Догляд за теплицею – це комплекс заходів, який забезпечить багатий урожай та ефективність вирощування рослин у різну пору року. Парники та теплиці з кожним роком стають все популярнішими в Україні. Їх використовують у приватному господарстві, щоб забезпечити себе свіжими натуральними овочами та травами, та у бізнесі. Пропонуємо розібратися, як правильно користуватися теплицею, щоб вона приносила максимальний дохід та користь.

Як доглядати за теплицю: основні правила

Основні правила догляду за парником включають:

  • обробку ґрунту;
  • спеціальні процедури у різну пору року;
  • проведення дезінфекції та видалення патогенних мікроорганізмів (шляхом обприскування, виморожування ґрунту, обробки ґрунту);
  • підживлення ґрунту та підживлення.

обробка саду навесніНа цих моментах детальніше зупинимося далі. Але є ще кілька моментів, які потребують особливої ​​уваги. Це правила посадки рослин. Розташування розсади в теплиці передбачає правила, яких необхідно чітко дотримуватися.

Посадка в теплиці різних культур потребує окремого розгляду. Але ця тема є дуже об'ємною, про це ми підготуємо окрему статтю.

Обробка ґрунту

Головне у теплиці – це ґрунт. Від тепличного ґрунту залежить, скільки ви зможете збирати врожаю. Фахівці рекомендують замовити для парника спеціальні інструменти – вони коштують дешево, але суттєво полегшать догляд за рослинами у теплиці. Ґрунт у парнику постійно перебуває під надмірним навантаженням – набагато вищим, ніж на відкритих насадженнях. Тому його необхідно регулярно підживлювати мінералами, добривами, вітамінами і навіть мікроорганізмами – не всі вони є патогенними, певні культури необхідні для активного росту рослин. Однак при підживленні ґрунту в теплиці необхідно дотримуватися помірності й чітко дотримуватися інструкцій до засобу, який ви використовуєте.

Догляд за парником у різні пори року: особливості

Догляд за парником у різні пори року має певні особливості. Так, догляд за теплицею навесні передбачає її дезінфекцію, зазвичай для цього рекомендують розчин мідного купоросу та якісне прибирання. Загалом процедура така сама, як і обробка саду навесні.

Влітку доглядати за теплицею не так важливо, особливих дій не потрібно. Достатньо стежити, щоб у конструкції не виникало деформацій та пошкоджень, а якщо вони з'явилися – оперативно їх усунути. Влітку проводять регулярне прибирання. Для цього можна протирати поверхні спеціальними засобами або збризкувати мильним розчином, який потім легко змивається водою. Якщо ви влітку вирощуєте що-небудь у парнику, його рекомендується тримати відкритим.

Наступний етап – догляд за теплицею після збирання врожаю. Зазвичай це догляд за теплицею восени. Виконується генеральне прибирання, дезінфекція всіх поверхонь, зміна ґрунту та його обробка, а потім консервація парника.

Зрештою, догляд за теплицею взимку. Він включає такі процедури:

  • захист ґрунту від промерзання. Найкраще використовувати для цього сніг – навесні він просто тане та насичує ґрунт. Звичайно, самостійно сніг потрапити в теплицю не зможе, його потрібно занести з вулиці. Попередньо рекомендується обробити ґрунт спеціальними складами;
  • обкурювання теплиці за допомогою спеціальних димових шашок;
  •  знезараження стін – для цього використовується розчин формаліну не вище 5%;
  • видалення снігу та криги з даху та каркасу теплиці, а також їхнє зміцнення зсередини.

догляд за парникомДоглядаючи за теплицею правильно, ви зможете вирощувати багаті врожаї та збільшити рентабельність свого парника.

Догляд за теплицями різного типу

Парники бувають різними. Їхня класифікація заснована на декількох параметрах – матеріал, конструкція, розміри. Так, якщо ви вибираєте арочну конструкцію, варто розуміти, що її рівень міцності нижчий, ніж в одно- та двосхилих. Тому потрібно більше уваги приділяти перевірці конструкції на наявність пошкоджень та оперативно їх усувати. З теплиці з похилим дахом необхідно регулярно прибирати сніг, інакше під його вагою може статися обвал покрівлі. Плівкові теплиці не вимагають особливого догляду, але вони недовговічні. Після кількох сезонів їх просто змінюють на нові.

Обприскування теплиці

Обприскування та дезінфекція переслідують цілі профілактики та лікування від інфекційних захворювань. Якщо спалах вже стався, ґрунт у парнику повністю змінюється на свіжий (рекомендується знімати не менше 7 сантиметрів ґрунтів). Якщо інфекцій та бактерій не помічено, достатньо просіяти землю та обробити її спеціальними дезінфікуючими розчинами.

Купити недорого все необхідне для догляду та обприскування теплиці вам допоможе інтернет-магазин Agrospray. Ми гарантуємо доступні ціни – водночас низька вартість не завдає шкоди якості. Вся наша продукція відповідає найвищим міжнародним стандартам. Це підтверджують відповідні сертифікати та хороші відгуки від експертів та наших клієнтів. А ще ми допоможемо заощадити час – доставка охоплює всю територію України (Київ, Львів, Хмельницький, Житомир, Вінниця, Тернопіль, Луцьк та інші області).

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner