Найбільш популярні культури для посіву
Найвигідніші культури для вирощування – це ті види сільськогосподарських рослин, які за умов українського клімату принесуть максимальний прибуток від продажу з мінімальними витратами та клопотами. Далеко не всі культури в Україні популярні, і виправдовується це насамперед навіть не модою та кулінарними уподобаннями населення. Головне для бізнесмена – рентабельність. На яких продуктах ви зможете отримати найбільший прибуток, розберемося у цьому матеріалі.
Які сільськогосподарські культури вирощують в Україні?
img alt="найвигідніші культури для вирощування" src="https://images.prom.ua/3749229493_w640_h2048_kultury_na_posiw2.jpeg?fresh=1&PIMAGE_ID=3749229493" style="margin:10px;width:450px;height:262px;float:right" />Загальна рентабельність рослинництва в Україні у 2020 році склала 22,3% (що значно вище, ніж у 2019 – тоді маржа була лише 14,2%). Був рекордний показник ефективності гречки (маржа 63%), однак це швидше виняток із правил і починати вирощувати лише гречку не варто – цього року умови можуть бути несприятливими. Загалом, якщо розглядати тренди за останні 15-20 років, то лідери із прибутковості серед продукції рослинництва в Україні залишаються незмінними. Найрентабельніші сільськогосподарські культури – це:
- зернові та олійні культури;
- овочі;
- цукровий буряк.
Розглянемо переваги вирощування кожного із продуктів докладніше.
Зернові
Багато фермерів роблять ставку на вирощування пшениці та інших зернових культур (ячмінь, жито). Рентабельність вирощування пшениці може досягати 40% у роки відмінного врожаю (наприклад, у 2015 та 2021), але в середньому зберігається на рівні 25%. До лідерів також відносять бобові – кукурудзу, ріпак та соя. Виділимо кукурудзу – останніми роками площі під її посіви активно зростають, і до 2020 року вони сягали вже 4,5 мільйони гектарів. До переваг вирощування кукурудзи варто віднести її невибагливість до кліматичних умов та типу ґрунту.
Проте в Україні прибуток принесе не лише вирощування зернових культур, а й бобових та олійних. Наприклад, соняшник – рівень його рентабельності навіть вищий, ніж у зернової культури (пшениці) і становить близько 40%. За результатами 2020 року він очолив трійку чемпіонів із прибутковості серед продукції рослинництва, яку вирощують в Україні.
Ріпак, попри значну маржу (порядком 29%) потроху виходить із моди. А ось популярність сої потроху зростає, і у 2016 році вона навіть увійшла до трійки найпопулярніших культур, а наступні роки завжди входила до ТОП-10.
Овочі
Найрентабельніші овочеві культури – це:
- картопля (за умови високої якості врожаю – для цього підбираються преміальні спеціальні сорти);
- морква;
- томати;
- ріпчаста цибуля;
- тепличні овочі та фрукти.
Прибутковість вирощування овочів обумовлена високим попитом на них при нееластичному попиті (тобто навіть за підвищення цін картоплю і моркву купуватимуть). Щодо тепличних овочів, характеризуються високою окупністю та високим попитом на таку продукцію поза сезоном. Врожай можна збирати до 4 разів на рік, а нереалізовану продукцію заморожувати. Проте варто відзначити деякі труднощі вирощування овочів. Потрібні значні витрати на обігрів парників. Сам урожай має невеликий термін зберігання, тому фермерам потрібно постійно шукати нові ринки збуту неподалік місця вирощування, щоб скоротити свої поточні витрати на логістику.
Цукор
Звичайно, йдеться не про готовий цукор, а про вирощування цукрових буряків. Виробництво цукру в останні роки перебуває на піку популярності, і під цукрові буряки аграрії виділяють все більшу площу. Рентабельність цього продукту становитиме близько 30%, і спостерігається обережне зростання у короткостроковій перспективі. На це впливають певною мірою і зовнішні умови – на світовому ринку спостерігається дефіцит цукру, і українські аграрії та виробники можуть його заповнити.
Вирощування сільськогосподарських культур: рентабельність можна підвищити
Підвищити врожайність, отже, і рентабельність, допоможе правильний догляд за посівними полями і теплицями. Для цього ґрунт удобрюють, насіння та посів обробляють спеціальними складами, удобрюють та протруюють. Роблять це шляхом обприскування. Обробка насінневого матеріалу та посівів знижує ризики загибелі врожаю від інфекційних захворювань, а підживлення підвищує врожайність.
Щоб вирощувати найвигідніші сільгоспкультури з максимальною врожайністю, рекомендуємо купити недорого техніку та комплектуючі для якісного поливу та обприскування полів. Найкращі ціни пропонує інтернет-магазин Agrospray. За невисокої вартості, наша продукція відповідає найвищим європейським стандартам якості, що доводять відгуки наших клієнтів – успішних аграріїв. У нас ви можете не тільки замовити обприскувачі дешево, але й заощадити час. Доставка охоплює всю територію країни – Київ, Львів, Хмельницький, Житомир, Вінниця, Тернопіль, Луцьк та інші регіони України.
- Рядкове добриво – це метод внесення добрив у ґрунт у вузьких, безперервних смугах, паралельно до рядків культурних рослин.
- Підживлення добривами в посуху – це комплекс заходів, спрямованих на забезпечення рослин поживними речовинами для підтримки їхньої життєдіяльності та стійкості до стресу через нестачу вологи.