Продавець AgroSpray розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
+380 (66) 646-61-55
+380 (63) 306-60-12
+380 (68) 464-43-14
вул. Пасічна 160, офіс 305, Львів, Україна
Якісні запчастини для садових і польових обприскувачів
Залишити відгук

Хто такий агроном: основні заняття

Хто такий агроном: основні заняття

Щоб збирати великі врожаї та отримувати високі прибутки, необхідно підійти до посівних робіт із позицій наукового підходу. Цим займається агроном. У цьому матеріалі докладно розглянемо, хто такий агроном і що він робить, основні напрямки його діяльності, сферу обов'язків та необхідні компетенції фахівця, зайнятого в агрономії.

Хто такий агроном?

Агроном – це людина, яка займається у сфері агрономії. Це ставить такі питання – а що таке агрономія? Це наука, яка вивчає закони землеробства, а у ширшому значенні – наукові принципи та ключові основи сільського господарства. Агрономія вивчає умови ефективного посіву та росту посівів, оптимальні погодні умови, кількість вологи та тепла. Ця наука розробляє оптимальні способи обробітку ґрунту та кількість та тип необхідних добрив. Він може визначити, чи правильно йде розвиток рослин і що їм потрібно, щоби підвищити врожайність.

Агроном спирається не лише на наукові засади та закони агрономії, а й на творчі пошуки. Йому необхідно постійно експериментувати, на власному досвіді перевіряти, який спосіб обробітку ґрунту чи внесення добрив найкраще підійде для цієї культури чи кліматичних умов. Крім того, він виступає організатором польових робіт.

Що робить агроном: особливості професії

Відповісти на питання, чим корисний агроном для фермерського господарства, двома словами не вдасться. Це людина, яка буквально головна на сільськогосподарському підприємстві. Але це визначає високі вимоги щодо нього і високий рівень кваліфікації.

Коротко розглянемо, що має знати агроном. Серед основних компетенцій необхідно виділити:

  • основи біології та ботаніки;
  • рослинництво;
  • способи меліорації земель;
  • агрохімія та основи органічної хімії;
  • основні принципи селекції;
  • економіка сільського господарства.

Отримує необхідні знання спеціаліст у рамках спеціальної освіти. На агронома вчаться у вищих навчальних закладах. Навчання займає від 3 до 6 років.

Важливими є для агронома й особисті якості – ініціативність, організаторські здібності, вміння аналізувати інформацію, здатність приймати нестандартні рішення, творчий підхід, відповідальність.

Будні агронома: сфера обов'язків

Серед основних професійних обов'язків агронома зазначимо:

  • забезпечення раціонального використання с/г угідь із застосуванням методів, безпечних для екології;
  • підбір сортів рослин, які найкраще підходять для клімату та інших місцевих умов;
  • перевіряє якість насіння, проводить їхню підготовку до посіву;
  • обстежує угіддя, перевіряє наявність хвороботворних мікроорганізмів, проводить профілактику та лікування інфекцій;
  • визначає найкращий спосіб внесення добрива, який не несе ризиків для людей та ґрунту;
  • складає схеми та графіки посіву різних культур;
  • оцінює якість урожаю, умови зберігання та первинної переробки продукції;
  • моніторить та коригує при необхідності хід польових робіт.

Багато в чому сфера обов'язків залежить від місця, де працює агроном. Безперечно, робота у саду значно відрізнятиметься від роботи з посівами зернових. Завдання агронома - подбати, щоб догляд за полями коштував дешево, а приносив максимальний результат.

Організація та планування робіт із захисту рослин

Один із напрямків роботи агронома – складання плану з організації захисту рослин від інфекційних хвороб, шкідників та бур'янів та моніторинг його виконання, а також коригування планів у міру потреби. Водночас агроном враховує прогнози та дані власних та зовнішніх спостережень – які шкідники та мікроорганізми зустрічаються в даному регіоні та як швидко вони розвиваються, які інфекційні захворювання найбільш небезпечні для конкретного сорту рослини та багато іншого. Основний спосіб захисту рослин – внесення спеціальних засобів для захисту, які мають профілактичну дію або дозволяють знищити мікроорганізми, які вже розвинулися, безпечно для врожаю. Вносяться вони зазвичай за допомогою спеціального обладнання для зрошення та обприскування – без нього, з урахуванням великих площ полів, просто не обійтись.

Улюблений інтернет-магазин хорошого агронома – це Agrospray. Тут можна купити необхідну техніку для захисту, обприскування і профілактики посівів від бур'янів і мікроорганізмів. Відгуки наших клієнтів відзначають величезний асортимент, високу якість продукції, низькі ціни та відмінний сервіс. Замовити все необхідне для якісного захисту рослин за найкращою вартістю ви можете просто зараз онлайн.

Доставимо ваше замовлення до будь-якої точки України (Київ, Львів, Хмельницький, Житомир, Вінниця, Тернопіль, Луцьк). Доставка займає всього 1-3 робочі дні.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner