Знешкодження ґрунту: особливо процес у різні сезони та корисні поради
Отруєння ґрунтом — це стандартна процедура перед висадкою розсадки та насіння на суходолі, яка допомагає запобігти поширенню інфекційних хвороб і підвищити врожайність. Треба завжди виконувати дезінфекцію! Але робити це потрібно правильно, бо в цій статті ми розглянемо корисні поради і поради від досвідчених агрономів, які допоможуть вам справлятися з мінімальними витратами та максимальною користтю.
Чому знешкоджують ґрунт?
Якість і склад ґрунту є ключовим фактором врожайності. Однією з умов якісного грунту є знезаражання ґрунту. Річ у тім, що в землі (як і на будь - якій поверхні) завжди існують мікроорганізми — бактерії, віруси та грибки. Не всі вони корисні, але деякі мікроби спричиняють серйозні хвороби рослин і можуть повністю знищити насадження. Тому не знехтуйте рекомендацією дезінфекційного ґрунту. А для початку ознайомтеся з основними відомостями про цей метод догляду за садом і городом.
Обеззарення грунту від грибкових інфекцій. Основні переваги
Завдяки тому, що ґрунт був проведений вчасно і правильно, він дає такі переваги:
- одужує рослини, підвищує їхню стійкість до зовнішніх факторів.
- сприяє ліпшій усвоюванні корисних речовин рослинами з ґрунту;
- придушує ріст бур’янів;
- захищає від інфекційних хвороб.
- Зменшує або повністю усуває потребу в тому, щоб уникнути шкідників.
Вирощення ґрунтів — це простий, досить дешевий і ефективний спосіб зменшити ризик втрати врожаю та підвищити врожай усіх сільськогосподарських культур: зернових, оливкових, овочів, фруктів, зелених і декоративних квітів. Тому не знехтуйте цим етапом догляду за садом, городом і полем.
Обеззаражування ґрунту в теплиці восени і навесні: особливості
У теплиці є сприятливі умови для активного росту й розвитку не тільки корисних рослин, але й патогенів. Мікроорганізми, грибки та віруси можуть проникнути в землю з предметами обрису, інвентаром, ґрунтом, а також залишками рослин, з яких вже зібрали врожай. Пленка, якою прикривають теплиці, створює вологе середовище і перешкоджає вільному циркуляції повітря, що сприяє розмноженню мікроорганізмів. Отже, щоб земля була придатна для життя, потрібно бути особливо обережним.
Разом з тим не рекомендується застосовувати метод заміни ґрунту в теплиці — це може виснажити ґрунт, позбавити його корисних речовин, що негативно позначиться на родючості ґрунту. Альтернатива — це два рази на рік, коли генерал отримує спеціальні ліки від бур’янів, шкідників, паразитів та добрив. Кількість препаратів залежить від розміру теплиці.
Коли найліпше було б знешкодити ґрунт?
Землевлю треба доглядати за людьми, але знешкоджування рекомендується проводити в періоди, коли на грядках немає сігуатоксину. Тоді не потрібно хвилюватися, як процедура вплине на рослину і на корисні мікрофлору, а в ґрунті є бактерії та грибки, які допомагають агрокультурам зростати і давайте більше плодів.
Розведення землі для розсади відбувається навесні. Це рекомендовано робити як на відкритому ґрунті, так і в теплицях. Оптимально приступати до дії відразу після танення снігу. Потрібно враховувати терміни посадки розсади.
Восени ґрунти збирають після збору врожаю, щоб приготувати ділянку до зими. Процедура передбачає видалення з землі шкідників та речовин, які викликають активний ріст патогенних мікроорганізмів. Така обробка включає дії:
- Видаляються однорічні рослини, які сприяють активному розмноженню грибків та бактерій. Зокрема, це опале листя, ботва буряки і моркви.
- роблять механічне очищення ділянки від бруду. Рекомендовано використовувати розчин хлорної вапни. Особливо важливо виконувати механічне очищення у теплицях.
- Вони повністю замінюють ґрунт або знешкоджують його за допомогою хімічних препаратів.
Перед посадкою і підготовкою до зими на землі застосовують спеціальні препарати та препарати. Серед найпопулярніших — хлорна вапна, медоносні препарати (наприклад, мідна купорос або бордосська суміш), фіброзагін. Крім того, можна застосовувати термічні методи, фітоочистку або екологічні технології, вдаючись до великої кількості добрив органічного типу (композит, гній). Для внесення спеціальних засобів на великих за розміром ділянок використовуються спеціальні засоби обладнання, яке ви можете придбати на вигідних умовах в інтернет-магазині Agrospray.
- Рядкове добриво – це метод внесення добрив у ґрунт у вузьких, безперервних смугах, паралельно до рядків культурних рослин.
- Підживлення добривами в посуху – це комплекс заходів, спрямованих на забезпечення рослин поживними речовинами для підтримки їхньої життєдіяльності та стійкості до стресу через нестачу вологи.