Все про посадку дерев: коли і як висаджувати фруктовий сад
Посадка дерев — це процес пересадки саджанців на їхнє постійне « коло » прописці. Це може бути сад, лісне господарство або посадка, залежно від цілі зелених насадження. Особливості цього процесу агрономи вивчають століттями, оскільки завжди є бажання збільшити ефективність і досягти результату. У цій статті ми розглянемо основні правила садіння фруктових дерев і розділимося лайфхаками, як садити яблуні та вишні, щоб у майбутньому вони отримали максимальний урожай.
Що слід знати про посадку дерев?
Основні моменти, на які потрібно звернути увагу при створенні фруктового саду - це:
- на якій відстані саджати дерева;
- в котрому місяці весною саджати плодові дерева;
- Чи потрібно вносити добриво при посадці.
Розгляньмо основні поради. Перше питання - на якій відстані від паркану можна садити дерева і який інтервал зберігатиме між окремими саджанами. Тут все залежить від призначення саду, тобто які дерева ви збираєтеся висаджувати. Так, за правилами, відстань між стовбурами фруктових дерев повинна бути 1-4 метра (тільки ж потрібно вільного місця і до паркану). Але при висадці слід пам’ятати, що не всі саджанці можуть прижитися.
Крім того, слід звертати увагу на види саджанців, які ви плануєте культивувати. Наприклад, посадка колоновидних дерев має свої особливості. Для них потрібно підібрати безвітряну ділянку з хорошим освітленням. При цьому підходить лише рихла, родюча, з добрим природнім залагодженням, але без застою. Оскільки вони мають поверхневу кореневу систему, підійдуть лише ділянки підземних вод на рівні не більше метра. Потрібно подбати про розміри ділянки (розташування між селекціонерами має бути порядком 1 метр у ряді і 1,5 метра між рядами) та надійною опорою для саджанців.
Найліпше для вирощування фруктових і фруктових дерев вибирати однолітні саджанці. Старші дерева ростуть гірше, плюс їхні гілки легко травмувати. Якщо вибрати паростки в 3-5 років, може виникнути затримка в плодоніюванні. За день до посадки саджанець рекомендує помістити кореневу систему у чисту воду, а прямо перед тим, як висадити коріння в злітно - посадочну яму, коров’ячись і води (зношення 1:2:5), не даючи їй висохнути перед засинанням ґрунту.
Посадка дерев восени
Професіонали вважають, що посадка фруктових дерев восени краща. Це зумовлено періодом біологічного відпочинку паростків. Але в осінні сезон час посадки обмежено - для нашого клімату це середина-конец вересня до початку листопада, за умови теплої зими. Дуже важливо висадити сад за 35-40 днів до замерзання ґрунту. Тоді коренева система рослин встигне закріпитись у ґрунті до наступу заморозкою.
Посадка фруктових дерев восени має ще одну перевагу — величезний вибір саджанців і видів рослин, які пропонують у цей час розплідники. Це дозволить вам вибрати сорти, з якими ваш сад отримає максимальний прибуток.
Посадка дерев навесні
Якщо ви вирішили висаджувати сад у весняний час, обмежте свій вибір фруктовими деревами з доброю приживою: грушею, вишнею, сливою, горіхом. Крім того, навесні рекомендується вирощувати такі теплолюбні рослини, як персик або абрикос. Це зменшує ризик зимового вимерзання. Крім того, на весняну посадку віддають перевагу деякі хвойні рослини (ссонові, можжевельники) і ливарні (тополь, каштан). Це пов'язано з тривалим періодом їх приживиності. Якщо садити їх восени, вони можуть просто не встигнути зміцнитися до початку перших морозів.
Під час весняної посадки рекомендується приступати якомога раніше — як тільки піде сніг і земля трохи відмерзне.
Чи потрібно удобрювати дерева при посадці?
Так, бажано, це сприяє швидкому приживленню саджанців і активному росту. Рекомендується вносити добрива Ще перед посадкою саджанці вносять у злітно - посадочну лунку. Для цього ґрунт, який викопують під час викопування лунок, змішують з компостом, фосфором та калійними добривами. Просто додати гній не найкращий варіант, він може пошкодити кореневу систему саджанців. Його варто змішати з соломою, також можна додати торф, тоді дія корисних речовин буде пролонгована у часі. Для того щоб уникнути прямого контакту між кореневою системою і підкормою, мінеральні добрива змішуються з ґрунтом.
Ще одна корисна порада: якщо ґрунт занадто кислотний, садівники рекомендують також провести процес вапна. Це не забирає багато часу, не вимагає великих витрат, а користь від нього величезна. Інформувати про ґрунт можна на спеціальних ресурсах для садівників.
- Рядкове добриво – це метод внесення добрив у ґрунт у вузьких, безперервних смугах, паралельно до рядків культурних рослин.
- Підживлення добривами в посуху – це комплекс заходів, спрямованих на забезпечення рослин поживними речовинами для підтримки їхньої життєдіяльності та стійкості до стресу через нестачу вологи.