Продавець AgroSpray розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
+380 (66) 646-61-55
+380 (63) 306-60-12
+380 (68) 464-43-14
вул. Пасічна 160, офіс 305, Львів, Україна
Якісні запчастини для садових і польових обприскувачів
Залишити відгук

Все про способи та норми внесення добрив

Все про способи та норми внесення добрив

Норми внесення органічних добрив – це конкретна кількість органічних добрив, які мають бути внесені на певну площу землі для забезпечення оптимального росту та розвитку рослин. Норми відрізняються залежно від типу добрив, їхнього хімічного складу, типу ґрунту та характеристик культури, яку необхідно вирощувати. Коротко розглянемо, від яких факторів залежить рекомендована кількість добрив та як правильно її розрахувати.норми внесення органічних добрив

Види та способи внесення добрив

  • органічні добрива виготовляються з органічних речовин, таких як гній, компост, перегній та риб'ячий жир. Вони можуть покращити структуру ґрунту, збільшити його вологоутримуючу здатність та забезпечити поживні речовини для рослин;

  • мінеральні – виготовляються з мінеральних солей, які містять основні поживні елементи, такі як азот, фосфор та калій. Вони забезпечують швидке та ефективне постачання поживних речовин для рослин.

Окремо виділяють складні добрива, які містять як органічні, так і мінеральні компоненти. Вони можуть забезпечити баланс поживних речовин, необхідних для здорового росту рослин, і можуть бути особливо корисними для ґрунтів з низьким рівнем родючості.

Ці групи у свою чергу поділяються на класи. Так, види органічних добрив включають компост, гній, тирсу, торф. У свою чергу види мінеральних добрив виділяють такі продукти: хлористий калій, суперфосфат, аміачна селітра. Окремо виділяють азотні та фосфорні добрива – вони схожі на мінеральні, але багато в чому можуть відрізнятися, тому їх заведено вважати як окремий вид.

Добрива вносяться ручним чи механізованим способом. Тут все залежить від площі поля – на великих територіях вручну внести добрива в принципі не вдасться, потрібні спеціальні пристрої – обприскувачі. Плюс розприскувачі дозволяють зменшити витрату і зробити систему більш ефективною. Також із застосуванням спеціальної техніки простіше контролювати точну кількість препарату, що дозволяє чітко дотримуватися рекомендованих норм.

Зазначимо, що види азотних добрив та органічні продукти передбачають свої норми внесення. Далі зупинимося на нормах докладніше.

Навіщо розроблено норми внесення органічних добрив?

Основне завдання норм внесення добрив – одержати високий урожай. По суті, це рекомендації для аграріїв, що визначають оптимальну кількість добрив, необхідну для досягнення найкращих результатів у вирощуванні рослин. Добрива містять поживні речовини, такі як азот, фосфор, калій, які необхідні рослинам для росту та розвитку. Нестача поживних речовин може призвести до низького врожаю, а надлишок – до забруднення довкілля та погіршення якості ґрунту. Тому занадто велика кількість добрив така ж шкідлива, як і їх дефіцит.

способи внесення добривЩе один важливий момент – зниження негативного впливу на довкілля. Надмірне використання добрив може призвести до забруднення водних та ґрунтових ресурсів, тоді як оптимальне використання добрив може знизити ризик забруднення навколишнього середовища.

Норми внесення зазвичай виражаються в тоннах на гектар або кілограмах на квадратний метр і визначаються на основі результатів аналізу ґрунту, який дозволяє визначити вміст необхідних для росту рослин поживних речовин у ґрунті.

Від чого залежать норми добрив?

Норма внесення добрив залежить від кількох факторів, таких як тип ґрунту, вид добрива, потреби конкретних рослин. Ось приклади формул для розрахунку норми внесення деяких добрив:

Розрахунок норми внесення (НВ) для органічних та мінеральних добрив виконується за однією формулою:

НВ (кг/га) = (площа поля в гектарах * необхідний рівень добрива в г/кг) / вміст живильного елемента % у препараті

Розрахунок норми внесення азотних добрив на основі потреби рослин:

НВ (кг/га) = (площа поля в гектарах * необхідний рівень добрива в г/кг) / вміст азоту в % / коефіцієнт використання

Важливо розуміти, що для правильного розрахунку норми внесення добрив необхідно враховувати всі фактори, які можуть вплинути на потребу рослин у поживних речовинах та на вміст поживних елементів у ґрунті. Тому рекомендується консультуватись із фахівцями, щоб визначити оптимальний розрахунок норми внесення добрив для вашої конкретної ситуації.

Все необхідне для внесення добрив є в нашому магазині – розпилювачі, форсунки до них, насоси та запчастини. У каталозі представлена продукція провідних брендів, у якості яких немає жодних сумнівів – Agroplast, Annovi Reverberi. Доставка здійснюється у всі регіони України (Львів, Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінниця, Хмельницький).

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner