Ефективність різних добрив та особливості їхнього застосування
Ефективні добрива – це запорука високого врожаю. Ефективні добрива сприяють покращенню середовища ґрунту та підвищенню врожайності сільськогосподарських культур, а також зменшують негативний вплив на довкілля. Розглянемо ефективність різних добрив та особливості їхнього застосування.
Види добрив для рослин та їхнє застосування
Спочатку з’ясуємо, які бувають види добрив і чим вони відрізняються. За походженням можна виділити кілька груп:
-
органічні - в основі яких природні поживні елементи, утворені в результаті розкладання рослинних та тваринних речовин;
-
мінеральні – заповнюють у ґрунті корисні речовини (фосфор, калій, азот). Дозволяють з максимальною точністю заповнити дефіцит певних мікроелементів у ґрунті;
-
азотні - по суті, це мінеральні добрива, проте їх заведено виділяти в окрему групу. Вони швидкодіючі, застосовуються здебільшого для підживлення.
Основні види органічних добрив включають:
-
компост;
-
торф;
-
гній;
-
пташиний послід;
-
сапропель;
-
тирса і деревна кора.
Види мінеральних добрив – це:
-
азотні;
-
калійні (хлористий калій);
-
вапняні;
-
хлоровмісні;
-
мікродобрива;
-
фосфорні добрива.
Окремо відзначимо види азотних добрив. Вони випускаються у трьох видах:
-
амонійні (сульфат амонію);
-
нітратні (аміачна селітра);
-
амідні (сечовина).
Загалом види добрив для рослин та їхнє застосування – це основа отримання високого результату врожайності. Водночас значення ефективності засобу та правильність його внесення однакові. Детально зупинимося на другій частині питання – способи застосування добрив.
Особливості застосування добрив
Перше правило – необхідно дотримуватись норм внесення добрива. Надлишок корисних речовин так само небезпечний, як їхня нестача. Для визначення необхідної кількості добрива використовується спеціальна формула розрахунку, про неї докладно писали в наших попередніх матеріалах. Тому не зупинятиметься на цьому питанні докладно.
Вносити добриво рекомендується через спеціальне обладнання – розпилювачі. Їхнє застосування дозволяє полегшити процес внесення, суворо контролювати витрату та економніше використовувати корисні препарати.
Розпилювачі для добрив використовують для рівномірного розподілу добрив на посівах або рослинах. Вони дозволяють швидко та ефективно вносити добрива на великі ділянки землі, що скорочує час, необхідний для ручного внесення добрив. Розпилювачі також дозволяють контролювати кількість та рівномірність внесення добрив, що допомагає запобігти пересиханню або перезволоженню ґрунту, що може призвести до зменшення врожайності.
Водночас дуже важливо правильно підібрати форсунки для обприскувача, щоб досягти потрібного розміру крапель. Від цього залежить витрата препарату, правильність його внесення, швидкість та ефективність впливу на рослини. Так, одним сільськогосподарським культурам потрібно дрібнодисперсне розпилення, а іншим більше підходять великі краплі.
Як вибрати найефективніші добрива?
Для того щоб добрива були ефективними, необхідно правильно вибирати та застосовувати їх відповідно до особливостей ґрунту та сільськогосподарської культури. Крім того, необхідно враховувати дозування та способи застосування добрив, щоб уникнути надлишку або нестачі поживних речовин у ґрунті, що може призвести до зниження врожайності та негативного впливу на навколишнє середовище.
При виборі необхідно враховувати такі моменти:
-
тип добрив за походженням – мінеральні, органічні;
-
основний тип дії, що визначається корисними речовинами у добривах. Тут необхідно враховувати склад ґрунту та заповнювати дефіцит мікроелементів у ньому;
-
спосіб внесення добрив. Процес обробки не повинен бути надто складним;
-
тип сільськогосподарських культур. Різні культури мають різні потреби у поживних речовинах. Деякі культури можуть вимагати більшої кількості азоту, в той час, як інші можуть потребувати фосфору або калію;
-
вартість. Необхідно вибрати такі добрива, які будуть ефективними та одночасно доступними за вартістю.
Купити спеціальне обладнання для внесення добрив, насоси та запчастини до нього ви можете у нашому інтернет-магазині. Попередньо вам потрібно визначитися, яка система оптимально підійде для вирішення завдання з поливу та внесення добрив на ділянці. У нас ви можете замовити спеціальну техніку для внесення добрив недорого та з офіційними гарантіями якості. В асортименті представлене обладнання від провідних брендів – Agroplast, Annovi Reverberi. Організуємо швидку доставку у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Хмельницький та інші регіони України.
- Рядкове добриво – це метод внесення добрив у ґрунт у вузьких, безперервних смугах, паралельно до рядків культурних рослин.
- Підживлення добривами в посуху – це комплекс заходів, спрямованих на забезпечення рослин поживними речовинами для підтримки їхньої життєдіяльності та стійкості до стресу через нестачу вологи.